HakkımızdaHakkımızda
Siyahlar.com olarak; web sitelerin içeriği olan makale hizmeti vererek insanların doğru, etkili ve kullanıcı odaklı yazılar üretmesine yardımcı olmak istiyoruz. Uzun süredir sektörde aktif olarak makale, içerik, yazı ya da tanıtma cümleleri kullanarak bulunmaktayız.

Sektörde tecrübeli olmak kadar bilimsel olarak yeni bilgilerden de yararlanmak gerekiyor. Bu kapsamda; SEMrush, Ahrefs, Google, Moz ve anahtar kelime araştırması üzerine kurulmuş sitelerden de aktif olarak yararlanıyor ve kendimizi geliştirme çabasında bulunuyoruz.

Makale veya içerik yazmak bir sanatla uğraşmak gibidir. Eğer o sanatı iyi icra ederseniz insanların kulağına, gözüne hoş gelecek ve tekrar sizin sitenizi ziyaret edeceklerdir. Bu yüzden her boş bulduğumuz vakitte anahtar kelimeleri analiz ediyor, kitap okuyor veya akademik makalelere göz atıyoruz.

siyahlar.com kurarken ilk olarak makale yazma ya da bundan bir gelir elde etme amacında olmadık. Google üzerinde milyonlarca yazı ve içerik bulunmaktadır. Bu yazılardan birazı spam birazı bilgisiz içerik birazı da Google tarafından istenilmeyen içeriklerden oluşuyor. Bu yığın bilginin önüne geçmek ve kullanıcılara doğru, iyi, kaliteli bilgi oluşturma hedefiyle kurulduk.

siyahlar.com geniş logo
siyahlar.com geniş logo

İyi makaleyi oluşturmak için neler yapıyoruz? Bilindiği üzere “iyi” nesnel değil soyut bir kelimedir. Madde olarak bir karşılığı yoktur. İnsanlar vicdanı ve toplum kurallarına göre mutlu oldukları icraatları gösterince “iyi bir iş” yaptıklarını düşünmektedirler. Bu kapsamda hareket eden siyahlar olarak, bir kullanıcının görmek istediği metinleri kaynaklı, nesnel, okunabirliği yüksek olan, zamanı koruyan yazılar üretmeyi “iyi” olarak nitelendiriyoruz. Eğer bir yazı kullanıcının beğenisi ile bitiyorsa, kullanıcı bunu okuduktan sonra düşüncelerinde “doğru bilgi” ifadesi oluşmuşsa biz de iyi iş çıkartmış oluyoruz.

Kullanıcının yanında oyunun büyük abisi arama motorları bulunmaktadır. Bunlar için de, ne istiyorlarsa ona göre yazı oluşturmaya gereksiz bilgileri arıtmaya özen gösteriyoruz. İnce eleyip sık dokuduğumuz her makalenin arkasında olup belli nesnelliği olan yazılardan yararlanıyoruz.